Uverejnené Vložiť komentár

Maľovánka SLOVENSKO

Maľovanka Slovensko

Potulky Slovenskom alebo spoznávame pamiatky hravou formou Vrchná obálka celofarebná, prvý list je zoznam farebných obrázkov, a 10 listov je v čiernobielej forme pripravené na Vašu kreativitu. Pevný výkres umožnuje maľbu ceruzkami, farbami alebo fixami … Posledný list je pevný kartón. Obsah: 12 listov Zoznam: Bratislava, Banská Štiavnica, Trenčín, Košice, Trnava, Prešov, Nitra, Komárno, Banská Bystrica, Žilina

Predstavujem týmto moje nové dielko, moju malú vizuálnu knižku. V prvom rade sa chcem poďakovať mojmu kamarátovi a zároveň sponzorovi tohto umeleckého počinu Peťovi Makšimu. Verím, že táto spolupráca nebola posledná 🙂

A prečo maľovanky ? Mojím snom bolo cestovať po Slovensku, po svete … na miesta, kde človek po sebe zanechal stavby, domy, chrámy. Chodím na miesta kde môžem cítiť Genius Loci ( miesta, kde žijú dlhé generácie ľudí ). Tento sen sa mi v posledných rokoch plní, za čo som nesmierne vďačná. Fotím a maľujem všetko čo vidím a čo cítim. Môžem seba nazvať ako ,, rozprávkový zobrazovač reality ,,

Moje ulice, domy, zámky majú svoj základ v realite, hoci sa zdajú, že sa hýbu ako tráva vo vetre. Tak ako tráva je vo svojej podstate pevne vsadená do zeme, tak aj moje domy majú pevné základy.

Táto maľovanka obsahuje naše mestá a to najkrajšie z nich. Je určená deťom a dospelým, ktorí sa chcú učiť hravou a zábavnou formou. Pre dospelých je to skôr relax pri maľovaní. Ale môžu sa aj umelecky prejaviť, použiť akvarel, akryl, či špeciálne fixy.

ďakujem Priatelia!

Uverejnené Jeden komentár

Krajina Umenia

Projekt Krajina Umenia  v priestoroch Nezbedkova / Športová 31, Michalovce / vznikol na podporu kreativity a kultúry detí a dopelých v našom michalovskom regióne. Pracujeme na ňom s akademickou maliarkou Mgr. Art Anna Matta a Mgr. Lucia Chocholáčková.

Naším cieľom je združiť ženy výtvarníčky a podporiť ich v umeleckom snažení a zároveň preniesť ich znalosti na malé deti, mládež a dopelých. Máme v pláne vytvoriť kurzy šité priamo na mieru a zo všetkých oblastí.

Momentálne sa zameriavame na vzdelávanie histórie a umenia deti predškolského veku. Prepájame dejiny so zážitkovým vzdelaním. Výsledkom bude znaloť našej histórie, s objektami z danej doby … Viac v pripravovanom článku

Významnou časťou našej práce sú umelecké a hand made kurzy pre deti a mládež. Deti vo veku 7-15 rokov tvoria objekty, úžitkové predmety a obrazy. Tu sa zoznamujú s krásou a estetičnom, je to viac ako výtvarná hodina, pretože nadobúdajú reálne zručnosti a prácu z materiálmi a technikami. Je to plnohodnotné využitie voľného času.

Viaceré vedecké štúdie priniesli informácie o dôležitosti umenia v živote človeka,  z dôvodu náväznosti na pamäť a učenie.

V súčasnosti rozbiehame kurzy pre dospelých. Naším zámerom je pripraviť tvorivú a kreatívnu atmosféru v úzkom kruhu ľudí. Naučíme sa pracovať s rôznymi materiálmi a technikami. Výsledkom bude nielen výrobok, obraz a dielo, ale najmä spoznanie vlastných možností a rozvinutie centra kreativity. Táto schopnosť je potrebná a dôležitá aj v iných oblastiach profesionálneho života.

ďakujem za čítanie 🙂